25 évvel az ítélet után végeztek ki egy embert az USA-ban
Roderick Nunley 25 évet várt rá, hogy végrehajtsák rajta a halálos ítéletet, bűntársát tavaly küldték a másvilágra. A két férfi elrabolt, megerőszakolt és megölt egy 15 éves lányt.
Roderick Nunley 25 évet várt rá, hogy végrehajtsák rajta a halálos ítéletet, bűntársát tavaly küldték a másvilágra. A két férfi elrabolt, megerőszakolt és megölt egy 15 éves lányt.
A Kadhafi fiú nem volt jelent az ítélethirdetésen, mert börtönben sínylődik az északnyugat-líbiai Zintánban. Háborús bűnökért ítélték el. Több más volt kormányilletékes halálos ítéletéről is döntöttek Tripoliban, köztük a volt miniszterelnökéről.
Pakisztánban hétfőn kivégeztek egy férfit, aki 15 éves volt, amikor gyilkosságért halálra ítélték, és ügyvédei szerint kínvallatással bírták vallomásra egy olyan perben, amelyet jogvédő csoportok és az ENSZ is aggályosnak tartott.
A volt egyiptomi elnököt két hete halálra ítélték, de a legfőbb vallási méltóság két héttel elhalasztotta az ítélet kihirdetését. Ez a jelenlegi egyiptomi elnök németországi látogatása előtt egy nappal történt.
A huszonéves Farhunda kínhalála nagy indulatokat kavart Afganisztánban: nők vitték a koporsóját a hátukon, tüntettek is a halála miatt. Egy bíróság szerdán négy férfit halálra ítélt az ügyében, köztük azt az amulettárust is, aki sértettségből uszította rá a tömeget a nőre. Még nem tudni, mi lesz annak a 19 rendőrnek a sorsa, aki közbeavatkozhattak volna, de nem tették.
Vasárnap hozott ítéletet egy egyiptomi bíróság a 2012-es Port Szaíd-i futballkatasztrófa ügyében. Miután a meccs után tömegverekedés tört ki, a pánikban hetvennégyen meghaltak, és csaknem ezer ember megsérült.
Saját fegyverével lőtt agyon egy rendőrt 2001-ben Manuel Garza, akit szerdán végeztek ki méreginjekcióval. Texasban egy időre leállították a kivégzéseket, mert kifogytak az erre használt méreginjekciókból, ugyanis a gyógyszergyárak leállították a termelést a halálbüntetést ellenzők nyomására.
Újabb perben ítélték halálra a Muzulmán Testvériség egyiptomi iszlamista mozgalom vezetőjét és további tizenhárom magas rangú tagját Kairóban szombaton.
Már csak az indonéz államfő kegyelmezhet meg két halálra ítélt ausztrál drogcsempésznek, akit országuk sikertelenül próbált kimenekíteni Indonéziából az elmúlt hetekben.
Anthony Ray Hintont 1985-ben két étteremfőnök megölésének vádjával ítélték halálra Alabama államban. Most kiderült: nem ő volt a tettes.
Az Iszlám Állam fegyveresei az iraki Moszulban végezték ki a két embert. A kivégzésen férfiak és gyermekek is részt vettek. Az "ítélet" felolvasó iszlamista hangsúlyozta, hogy a pár bűne nem a hűtlenség, hanem hogy nem voltak házasok.
Egy hete oldották fel a halálbüntetésre vonatkozó moratóriumot. A kedden felakasztottak között terroristák és más bűncselekmények miatt elítéltek is vannak.
Kivégeztek Egyiptomban szombaton egy gyilkosságért elítélt szélsőséges iszlamistát; ez volt az első olyan halálos ítélet Abdel-Fattáh esz-Szíszi jelenlegi államfő hivatali idejében, amelyet az országban betiltott Muzulmán Testvériség szervezet egyik hívén hajtottak végre.
A 22 éves őrmester szolgálatban rendezett ámokfutást: öt embert megölt, hetet megsebesített. Kedden halálra ítélték. Dél-Koreában, ahol még mindig hadkötelezettség van, 1997 óta nem hajtottak végre halálos ítéletet.
Egyéves moratóriumot rendeltek el a halálos ítéletek végrehajtására az amerikai Ohio államban, mert az újabban használt hármas kombináció szenvedést okoz az elítélteknek, és jobb megoldást keresnek helyette.
Végrehajtották a halálos ítéletet egy rablógyilkoson Texasban, ahol ez volt az idei év első kivégzése. Tavaly tíz elítéltet végeztek ki a szövetségi államban, amelyben az Egyesült Államokon belül a leggyakoribb ez a fajta büntetésnem.
Két kivégzést hajtottak végre csütörtökön az USA-ban nagyjából egy időben. Az egyik bűnözőt egy 11 hónapos kislány meggyilkolásáért végezték ki Oklahomában, a másikat Floridában egy férfi megöléséért.
Az országot megrázó terrortámadás másnapján Iszlámábád bejelentette, hogy terrorcselekmények miatt kiszabott halálos ítéletek esetében felfüggeszti a kivégzések végrehajtására 2008-ban elrendelt moratóriumot.
Gyilkosság vádjával ítélt halálra első fokon 188 embert kedden egy egyiptomi bíróság. A vádlottak megtámadtak egy rendőrőrsöt Kairó közelében.
A rendőrség nem lépett közbe, amikor férfi rokonai téglákkal agyonverték a 25 éves, pakisztáni Farzana Parvint, mert akaratuk ellenére ment férjhez. Az áldozat apját, testvérét, unokatestvérét és volt férjét szerdán halálra ítélték. A vádlottak fellebbeznek.